.

Co znamená označení Oeko-Tex® Standard 100 a proč byste ho měli vyžadovat?

OEKO-TEX

CERTIFIKACE

Standard 100 od Oeko-Tex:

Veškeré naše lněné povlečení má certifikát Oeko-Tex Standard 100. Pro získání této certifikace je každá složka produktu testována na škodlivé látky a musí být stanovena jako nezávadná pro lidské zdraví. Během procesu testování je zohledněna řada regulovaných a neregulovaných látek, které mohou být škodlivé pro lidské zdraví. V mnoha případech specifikace Standard 100 od Oeko Tex přesahují národní a mezinárodní požadavky. Kvalifikační kritéria jsou každoročně aktualizována na základě nových vědeckých poznatků a zákonných požadavků.

Oeko-Tex® Standard 100 je jedním z nejznámějších označení na světě. Používá se pro textilie testované na přítomnost škodlivin. Pokud toto označení najdete na štítku vašeho oblečení nebo domácího textilu, můžete si být jisti, že při jejich výrobě nebyly použity žádné chemické látky.

Význam Oeko-Tex® Standard 100

Má textilní výrobek štítek Oeko-Tex® Standard 100? Výborně. Znamená to, že každá jeho součást byla testována na přítomnost škodlivých látek. Výrobek je díky tomu bezpečný pro lidské zdraví. Testy provádí nezávislé partnerské instituty Oeko-Tex® Standard 100 na základě rozsáhlého katalogu kritérií. Při testu berou v úvahu řadu látek, které mohou být škodlivé pro lidské zdraví. V mnoha případech dokonce mezní hodnoty pro Oeko-Tex® Standard 100 přesahují národní i mezinárodní požadavky.

 

Certifikát Oeko-Tex® Standard 100

Katalog kritérií pro Oeko-Tex® Standard 100 je aktualizován alespoň jednou ročně. Pravidelně je také rozšiřován o nové vědecké poznatky nebo zákonné požadavky. Certifikát se výrobcům vydává na jeden rok. Jako zákazník díky tomu máte jistotu, že značka nemůže polevit v dodržování přísných požadavků.

 

Třídy produktů Oeko-Tex® Standard 100

Oeko-Tex® Standard 100 rozlišuje čtyři třídy produktů. Liší se podle účelu použití a také v požadavcích na kvalitu.

 

Goldea a Oeko-Tex® Standard 100

My si na kvalitě našich látek zakládáme. Všechny naše produkty jsou proto vyrobené s ohledem na životní prostředí a vaše zdraví.

Třída 1: Tato třída produktů zahrnuje výrobky pro kojence a musí splňovat ty nejpřísnější požadavky.

Třída 2: Tato třída produktů zahrnuje produkty, které přichází do styku s pokožkou. Patří sem například oblečení, spodní prádlo, povlečení nebo matrace.

Třída 3: Tato třída produktů zahrnuje výrobky, které nepřichází do kontaktu s pokožkou. Jsou to například bundy, vesty nebo opasky.

Třída 4: Tato třída produktů zahrnuje dekorační textil a interiérové doplňky. Sem patří například ubrusy, záclony nebo čalounické látky.